87total visits,2visits today

Leírás

Bély Mihály (1863. június 2. – 1920. december 25.)

Vívómester, a Magyar Olimpia Bizottság alapító tagja.

Bély Mihály aktív versenyzőként és sportoktatóként is rendkívül sokoldalú volt, művelte az atlétikát, ökölvívást, tornázott és a labdarúgást is élvezettel játszotta, illetve sportvezetőként nagy érdeme volt a sísport meghonosításában. Legkiemelkedőbb vívó versenyeredménye 1896-ban Santelli ellen a millenniumi mesterversenyen elért győzelme, vívómesteri oklevelét pedig a kor legnagyobb magyar mestere, Keresztessy József állította ki.

1895. december 19-én alakult meg Budapesten a Magyar Olimpiai Bizottság. A magyar sportolók az újkori olimpia játékokon 502 érmet, köztük 177 aranyat nyertek. Vívóink 87 éremmel vették ki a részüket a sikerekből – 37 arany, 23 ezüst és 27 bronzérem – ezzel magasan a legsikeresebb olimpia sportág címmel büszkélkedhetünk!

A MOB első elnöke dr. Berzeviczy Albert, társelnöke dr. Gerenday György volt, tagjai között pedig ott volt Bély Mihály vívómester is.